با حضور بیش از ۵۸ درصد سهامداران؛

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت حفاری شمال برگزار شد/NDCO در مسیر حضور فعال در بازار

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت حفاری شمال منتهی به سال مالی ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۵۸ درصد سهامداران در محل سالن همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه نفت برگزار شد.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت حفاری شمال برگزار شد/NDCO در مسیر حضور فعال در بازار

به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی گستر سینا، در ابتدای این جلسه که صبح امروز (دوشنبه) ۲۶ تیر ۱۴۰۲ برگزار شد، پس از خیر مقدم به حاضران، اعضای هیئت رئیسه شامل مجید طاهریان نماینده بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان رئیس مجمع، علی پرتوی نماینده شرکت مادرتخصصی انرژی گستر سینا و عسگری نماینده تاپیکو به عنوان ناظران مجمع و عباس فرد‌صارمی مدیر امور مالی حفاری شمال نیز به عنوان دبیر جلسه معرفی شدند.

همچنین در این جلسه خانم محمودآقایی به عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق و محسنی نماینده موسسه حسابرسی مفید راهبر به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی حضور داشتند.

سپس به منظور قرائت گزارش فعالیت هیئت مدیره به مجمع عمومی، علیرضا همتی عضو هیات مدیره حفاری شمال  در جایگاه قرار گرفت که با اشاره به رشد ۱۶ درصدی دارایی‌های شرکت، ۹ دستگاه حفاری خشکی، سه دستگاه حفاری پایه‌دار، سه دستگاه تجهیزات راندن لوله جداری و املاک شامل ساختمان شیراز و پایگاه‌های کیش، اهواز و بهشهر را از جمله دارایی‌های حفاری شمال عنوان کرد.

وی همچنین به آخرین وضعیت پروژه‌های حفاری شمال اشاره کرد و گفت: پروژه توسعه میدان نفتی مارون شامل حفاری ۱۰ حلقه چاه جدید و ۶ حلقه چاه تعمیری است که ۴۵ درصد پیشرفت داشته است.  

عضو هیات مدیره حفاری شمال در خصوص پروژه میدان نفتی گلخاری نیز توضیح داد: این پروژه نیز شامل حفاری ۱۳ حلقه چاه جدید و ۲ حلقه چاه تعمیری است که شاهد پیشرفت ۶۴ درصدی در بخش تحت‌الارض این پروژه هستیم.

همتی اجاره دکل‌های حفاری دریایی سحر یک و ۲ به شرکت نفت فلات قاره، اجاره ۲ دستگاه دکل حفاری خشکی به شرکت حفاری مپنا نور کیش جهت انجام عملیات حفاری در میدان نفتی و گازی شوریجه سرخس و ارائه خدمات فنی به شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس را از دیگر پروژه‌های حفاری شمال بیان کرد.

وی در بخش دیگری از این گزارش، امضای تفاهم‌نامه توسعه میادین نفتی بهرگانسر هندیجان با شرکت نفت فلات قاره، انعقاد قرارداد تامین اجاره دکل حفاری خشکی جهت انجام عملیات حفاری در منطقه گازی شوریجه سرخس، برنده مناقصه توسعه میادین نفتی غرب کارون با شرکت نفت و گاز اروندان، تفاهم با شرکت نفت فلات قاره ایران جهت تمدید ۶ ماهه قرارداد سحر یک و ۲ و آماده‌سازی و اخذ مجوزهای لازم به منظور احداث پایگاه پشتیبانی در شهرک صنعتی ۵ اهواز را از جمله دستاوردهای مهم حفاری شمال در سال گذشته خواند.

عضو هیات مدیره حفاری شمال همچنین انعقاد قرارداد اجاره دکل خشکی ۱۱۴ در پروژه لالی، انعقاد قرارداد دکل دریایی سحر یک و ۲ و فراهم کردن مقدمات انعقاد قرارداد اجاره دکل خشکی ۱۱۹ در میدان نفتی قزل تپه را از قراردادهای منعقده در سه ماهه ابتدایی امسال عنوان کرد.

به گفته‌ همتی بازسازی دستگاه‌های حفاری، برنامه‌ریزی به منظور احداث پایگاه پشتیبانی در شهرک صنعتی اهواز، شرکت در مناقصه تامین دو دستگاه حفاری دریایی سه هزار فوتی با شرکت نفت فلات قاره، انجام خدمات حفاری چاه‌های اکتشافی با مدیریت اکتشاف نفت، شرکت در مناقصه تامین یک دستگاه حفاری دریایی ویژه آبهای کم عمق، حضور در مناقصه EPDS میدان یادآوران و اجاره یک دستگاه خشکی به مدیریت اکتشاف نفت، از برنامه‌های آتی حفاری شمال به منظور حضور فعال در بازار به شمار می‌رود.

در ادامه این جلسه نماینده موسسه حسابرسی مفید راهبر، گزارش حسابرسی صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ شرکت حفاری شمال را قرائت کرد که پس از بحث و بررسی و پاسخ به موارد مطروحه، به تصویب سهامداران حاضر در مجمع رسید.

در پایان این جلسه و پس از پاسخ به سوالات سهامداران توسط مهندس سلمان زاده مدیرعامل حفاری شمال و صارمی مدیر امور مالی شرکت، مجمع عمومی ضمن انتخاب موسسه حسابرسی مفید راهبر به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های قانونی، ۶۳۰ میلیارد ریال سود تقسیم کرد که به هر سهم ۷۰ ریال تعلق گرفت.

انتهای پیام/

کد خبر : ۱,۱۰۸
کلیدواژه ها: انرژی گستر سینا، بنیاد مستضعفان، حفاری شمال، سلمان زاده، نفت فلات قاره، دکل حفاری، سحر یک، سحر 2، مجمع عمومی، سهام، سود
تاریخ ویرایش خبر : ۲۶ تیر ۱۴۰۲

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

پیوندها

ارتباط با ما

  • میدان آرژانتین- ابتدای بزرگراه افریقا، ساختمان شماره ۱ بنیاد مستضعفان، طبقه ۱۴
  • تلفن : ۸۶۰۸۸۳۹۸ - ۰۲۱
  • فکس :۸۶۰۸۸۳۹۲ -۰۲۱
  • پست الکترونیک : info@sedcompany.ir