با همت و تلاش شبانه‌روزی حفارمردان «پدکس» محقق شد

دستیابی به نفت و گاز در حفاری‌های اکتشافی ۲ میدان نفتی و گازی کشور

دکل‌های حفاری خشکی شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس ( PEDEX) وابسته به هلدینگ انرژی گستر سینا منجر به دستیابی به نفت و گاز در میادین نفتی و گازی «دارخوین» و «چشمه‌شور» واقع در استان‌های خوزستان و خراسان رضوی شد.
دستیابی به نفت و گاز در حفاری‌های اکتشافی ۲ میدان نفتی و گازی کشور

به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی گستر سینا، دکل حفاری خشکی ۲۰۱ شرکت «پِدِکس» موفق به اتمام حفاری و انجام آزمایش‌های مخزنی در میدان نفتی دارخوین اهواز شد.

این دکل‌ به کارفرمایی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران از اردیبهشت سال گذشته در موقعیت چاه شماره ۳۷ منطقه دارخوین خوزستان مستقر شده بود که تا عمق ۴ هزار و ۸۱۰ متری حفاری کرد و به نفت رسید.

برنامه‌ریزی انجام شده برای این عملیات، ۲۸۵ روز بود که با تلاش شبانه‌روزی حفارمردان انرژی گستر پارس، ۴۵ روز زودتر از برنامه زمان‌بندی پروژه پایان یافت و چاه مزبور پس از تست‌های متعدد به کارفرما تحویل شد.

دکل حفاری خشکی ۲۰۳   نیز از اردیبهشت سال گذشته در میدان گازی «چشمه‌شور» مشغول عملیات حفاری اکتشافی بود که پس از حفاری تا عمق ۴ هزار و ۵۰۵ متری، در موقعیت چاه شماره ۰۱ این میدان، به گاز دست یافت.

این دکل هم اکنون در موقعیت چاه شماره ۰۱ میدان نفتی زیار در استان گلستان مستقر است و تا عمق ۴ هزار و ۶۴ متری زمین برای رسیدن به گاز حفاری کرده و هم اکنون در حال آماده سازی شرایط جهت شروع عملیات آزمایش مرحله به مرحله است.

انتهای پیام/

کد خبر : ۱,۳۴۳
کلیدواژه ها: انرژی گستر سینا، بنیاد مستضعفان، انرژی گستر پارس، پدکس، دکل حفاری، حفاری اکتشافی، نفت، گاز، دارخوین، چشمه‌شور، خوزستان، خراسان رضوی
تاریخ ویرایش خبر : ۲۳ مهر ۱۴۰۲
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

پیوندها

ارتباط با ما

  • میدان آرژانتین- ابتدای بزرگراه افریقا، ساختمان شماره ۱ بنیاد مستضعفان، طبقه ۱۴
  • تلفن : ۸۶۰۸۸۳۹۸ - ۰۲۱
  • فکس :۸۶۰۸۸۳۹۲ -۰۲۱
  • پست الکترونیک : info@sedcompany.ir