مدیرعامل حفاری شمال خبر داد؛

تولید نفت از ۳ حلقه چاه میدان نفتی گلخاری تا پایان آذر ماه

مدیرعامل شرکت حفاری شمال از آغاز تولید و بهره‌برداری از سه حلقه چاه میدان نفتی گلخاری تا پایان آذر ماه امسال خبر داد.
تولید نفت از ۳ حلقه چاه میدان نفتی گلخاری تا پایان آذر ماه

به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی گستر سینا، علیرضا سلمان‌زاده با اعلام این خبر گفت:در حال حاضر، عملیات حفاری چاه‌های ۲۰، ۲۱ و ۲۲ میدان نفتی گلخاری توسط حفاری شمال تکمیل شده که با تکمیل خط لوله جریانی تا انتهای آذر ماه، به تولید و بهره‌برداری رسیده و تحویل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان کارفرمای پروژه طرح توسعه میدان نفتی گلخاری می‌شود.

وی ادامه داد: چاه های شماره ۲۳ و ۲۴ میدان نفتی گلخاری نیز توسط دستگاه‌های حفاری خشکی ۱۱۰ و ۱۱۶ حفاری شمال در حال حفاری است که تا پایان سال به تولید و بهره‌برداری می‌رسند و تحویل می‌شوند. ضمن اینکه برنامه‌ریزی های لازم به منظور شروع حفاری چاه‌های ۲۵ و ۲۶ این میدان نفتی نیز از نیمه دوم امسال انجام شده است.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در ادامه در خصوص طرح توسعه میدان نفتی گلخاری توضیح داد: پروژه طرح توسعه میدان نفتی گلخاری شامل دو بخش تحت‌الارض و سطح‌الارض است که هدف شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از انجام این طرح، افزایش تقریبی تولید روزانه نفت به میزان ۱۴ هزار بشکه نسبت به تولید کنونی و جبران کاهش تقریبی ۸ هزار بشکه در روز است که در مجموع منجر به افزایش تولید روزانه ۲۲ هزار بشکه نفت می‌شود.

به گفته‌ی سلمان‌زاده حفاری ۱۳ حلقه چاه نفتی جدید، تعمیر و نصب تلمبه‌های درون چاهی بر روی ۲ حلقه چاه نفتی موجود، عملیات درون چاهی شامل مشبک کاری و مسدود سازی، لوله مغزی سیار، آزمایشات درون چاهی و انگیزش چاه ها و احداث محوطه چاه به همراه جاده دسترسی و خط لوله جریانی از جمله اقدامات بخش تحت‌الارضی این پروژه است.

مدیرعامل حفاری شمال همچنین احداث خط لوله آب در حد فاصل تلمبه خانه آب سردشت تا سیاهمکان، بی بی حکیمه۲، بینک وگوره به طول 100 کیلومتربه منظور تامین آب واحدهای فوق، احداث خط لوله ۱۶ اینچ نفت به طول تقریبی ۵/۱۶ کیلومتر از واحد بهره‌برداری بینک تا تلمبه‌خانه گوره و توسعه و تجهیز واحد تفکیک و تقویت فشار نفت گلخاری ۳ جهت افزایش 30 هزار بشکه در روز به ظرفیت موجود را از جمله اقدامات بخش سطح‌الارضی این پروژه عنوان کرد.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱۵۶
کد خبر : ۱,۳۷۹
کلیدواژه ها: انرژی گستر سینا، بنیاد مستضعفان، حفاری شمال، میدان نفتی گلخاری، نفت، خط لوله، سلمان زاده، مناطق نفت‌خیز جنوب،
تاریخ ویرایش خبر : ۲ آبان ۱۴۰۲

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

پیوندها

ارتباط با ما

  • میدان آرژانتین- ابتدای بزرگراه افریقا، ساختمان شماره ۱ بنیاد مستضعفان، طبقه ۱۴
  • تلفن : ۸۶۰۸۸۳۹۸ - ۰۲۱
  • فکس :۸۶۰۸۸۳۹۲ -۰۲۱
  • پست الکترونیک : info@sedcompany.ir