در بازدید عظیمی‌فر از پالایشگاه نفت بهران صورت گرفت؛

مأموریت‌های ویژه مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا به « بهران»

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا در بازدید از پالایشگاه نفت بهران بر کاهش وابستگی این شرکت به واردات مواد اولیه، استمرار برنامه‌های توسعه‌ای با شفافیت و سرعت بیشتر، افزایش صادرات محصولات نهایی، توسعه فعالیت‌های دانش بنیان و نزدیک شدن قیمت توزیع به قیمت مصرف‌کننده نهایی تأکید کرد.
مأموریت‌های ویژه مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا به « بهران»

به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی گستر سینا، محمدصادق عظیمی‌فر در بازدید از پالایشگاه نفت بهران که صبح امروز (چهارشنبه) اول آذر ۱۴۰۲  با حضور معاونین هلدینگ، مدیرعامل و معاونین شرکت نفت بهران برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه شرکت نفت بهران در مقوله افزایش تولید روند مطلوبی  داشته که جای تقدیر و تشکر از تمام مدیران و کارکنان این شرکت دارد.

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا بر لزوم ارتقای وضعیت موجود شرکت نفت بهران و تمرکز بر افزایش سودآوری تأکید کرد و ادامه داد: رویکردهای توسعه‌ای در شرکت نفت بهران باید ناظر بر روندهای آتی انرژی در دنیا که حاکی از کاهش مصرف انرژی‌های فسیلی مانند نفت و به تبع آن فرآورده‌های نفتی است، برنامه‌ریزی و پیگیری شود.

عظیمی‌فر افزود: بهران در سال‌های اخیر در بحث توسعه اقدامات خوبی انجام داده است اما به طور قطع همچنان جای کار وجود دارد و باید برنامه‌های توسعه‌ای را استمرار بخشید.

وی در ادامه بر کاهش وابستگی بهران بر واردات تأکید کرد و گفت: مانند صنعت پتروشیمی که با اتکا به دانش و توان داخلی، خود را از واردات بخش عمده ای از کاتالیست مورد نیاز مستقل کرد، بهران نیز باید وابستگی خود به واردات ادِتیو و بخشی از روغن پایه گرید 2 را کاهش دهد و این موضوع با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شرکت و توان شرکت های دانش بنیان کشور در کوتاه مدت امکان‌پذیر است.

وی همچنین با اشاره اهمیت مسئله توزیع و فروش محصولات اظهار کرد: در این حوزه با چالش‌هایی در تمام شرکت‌های تولیدکننده روغن مواجه هستیم و آن هم اختلاف قیمت پالایشگاه با قیمتی است که به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد؛ به طور قطع این موضوع، مسئله‌ای نیست که قابل حل نباشد و با تجربیاتی که در کشور وجود دارد می توان موضوع را برطرف کرد. 

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا در بخش دیگری از سخنان خود بر تمرکز بیش از پیش به منظور صادرات محصولات نهایی تأکید کرد و گفت: ملزومات این موضوع نیز باید احصاء شود و  بایدبرنامه توسعه‌ایی برای آن در نظر گرفت تا در مدت زمان نه چندان طولانی به این هدف دست یابیم.

عظیمی‌فر در پایان تصریح کرد: به طور قطع ما در هلدینگ در کنار شما هستیم تا با همکاری یکدیگر پرچم بهران را بیش از پیش بالا ببریم.

در ابتدای این جلسه نیز اسعد عزیزی مدیرعامل شرکت نفت بهران، گزارش عملکرد هفت ماهه این شرکت و طرح و برنامه‌های در دستور کار را قرائت کرد.

در پایان نیز مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا از بخش‌های مختلف پالایشگاه نفت بهران بازدید به عمل آورد.

انتهای پیام/

کد خبر : ۱,۴۸۳
کلیدواژه ها: انرژی گستر سینا، عظیمی‌فر، اسعد عزیزی، بهران، پالایشگاه بهران، روغن موتور، دانش بنیان، صادرات، واردات،
تاریخ ویرایش خبر : ۱ آذر ۱۴۰۲

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

پیوندها

ارتباط با ما

  • میدان آرژانتین- ابتدای بزرگراه افریقا، ساختمان شماره ۱ بنیاد مستضعفان، طبقه ۱۴
  • تلفن : ۸۶۰۸۸۳۹۸ - ۰۲۱
  • فکس :۸۶۰۸۸۳۹۲ -۰۲۱
  • پست الکترونیک : info@sedcompany.ir