در بیست و سومین همایش ملی صنعت، معدن و خدمات سبز

​بهران به عنوان صنعت برگزیده سبز کشور معرفی شد

در بیست و سومین همایش ملی صنعت، معدن و خدمات سبز که با حضور دکتر سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست برگزار شد، شرکت نفت بهران به پاس اقدامات مستمر در حوزه محیط زیست به عنوان صنعت برگزیده سبز کشور دست یافت.
​بهران به عنوان صنعت برگزیده سبز کشور معرفی شد

به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی گستر سینا، بیست و سومین همایش ملی صنعت، معدن و خدمات سبز مقارن با نخستین روز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری به صورت آنلاین با حضور دکتر سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و دکتر سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران برگزار شد.

در این همایش که به صورت آنلاین در تهران و مراکز استان‌ها برگزار شد، شرکت نفت بهران به پاس اقدامات مستمر در حوزه محیط زیست به عنوان ارزنده «واحد صنعت سبز» دست یافت و لوح و تندیس صنعت برگزیده ملی سبز به مهندس عزیزی مدیرعامل این شرکت اعطاء شد.

رئیس سازمان محیط زیست: فعالان اقتصادی از شرکت‌های برگزیده این همایش الکو بگیرند

دکتر سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بیست و سومین همایش ملی صنعت، معدن و خدمات سبز با اشاره به سه محور اصلی محیط زیست در کشور یعنی توجه به مساله آب، ردپای کربنی و  فضای سبز، شرکتهای معرفی شده در این همایش را پیشرو در بحث محیط زیست خواند و از سایر فعالان اقتصادی خواست تا با توجه به اقتصاد محیط زیست، اقدامات خود را در حوزه های مرتبط با محیط زیست تنظیم کرده و از شرکت‌های برگزیده در این همایش الگو بگیرند.

 دکتر سعید محمودی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در این همایش با بیان اینکه صنعت سبز در دنیا مفهوم گسترده‌ای دارد اظهار کرد: رویکرد کلی در برگزاری این همایش توسعه و اشاعه فرهنگ حفاظت محیط زیست و ترغیب همگان به سوی ارتقاء شاخص‌ها و استانداردهای محیط زیستی است.

وی با تاکید بر اقدامات ارزنده بهران در حوزه محیط زیست گفت: وقتی شرکت‌هایی که پتانسیل بالایی در آلوده سازی محیط زیست دارند، خودشان پیش قدم در راه محافظت از محیط زیست می‌شوند ارزش این اقدامات دو چندان می‌شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران، بهران را شایسته عنوان واحد صنعت سبز دانست و  افزود: در ارزیابی های صورت گرفته بسیاری از شرکت‌ها نتوانستند از فیلترهای این ارزیابی عبور کنند و تنها دو شرکت از استان تهران موفق به اخذ امتیاز لازم برای معرفی به همایش ملی صنعت سبز شدند که این نشان از جدیت سازمان محیط زیست در بررسی کارشناسانه و دقیق اقدامات فعالان اقتصادی در حوزه محیط زیست است.

از پایش آنلاین گازهای خروجی پالایشگاه تا تولید محصولات سازگار با طبیعت

مدیرعامل شرکت نفت بهران نیز در این همایش به اقدامات بهران در حوزه حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و پایش آنلاین گازهای خروجی از پالایشگاه، استاندارد سازی کیفیت آب خروجی، تاسیس مرکز نوآوری بهران تک، استفاده از خدمات شرکت‌های دانش بنیان در کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و توسعه فضای سبز منطقه را از جمله این اقدامات خواند.

مهندس عزیزی همچنین جاری‌سازی استانداردهای زیست محیطی و مدیریت انرژی، اقدامات مستمر در حوزه HSE، اخذ تندیس ملی انرژی و فرهنگ سازی در حوزه حفظ محیط زیست و تولید محصولات سازگار با طبیعت را از دیگر اقدامات محیط زیستی نفت بهران عنوان کرد و گفت: با توجه به در اختیار داشتن حدود نیمی از سهم بازار روانکار کشور، میزان کاهش سوخت ناشی از استفاده از محصولات بهران در سطح ملی قابل توجه است.

 وی تأکید کرد: در مجموعه نفت بهران برنامه ریزی دقیقی در راستای رویکرد توسعه پایدار شده است و این یکی از استراتژی های اصلی در این مجموعه به شمار می‌رود.

مهندس عزیزی در ادامه موضوع محیط زیست را یکی از مهمترین مسئولیت های اجتماعی در در شرکت نفت بهران برشمرد و با توجه به اقدامات صورت گرفته، آینده‌ای روشن‌تر در نفت بهران در حوزه محیط زیست را نوید داد.

کد خبر : ۴۴۹
کلیدواژه ها: شرکت نفت بهران، صنعت برگزیده سبز، بیست و سومین همایش صنعت، معدن و خدمات سبز، مهندس عزیزی، محیط زیست
تاریخ ویرایش خبر : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

پیوندها

ارتباط با ما

  • میدان آرژانتین- ابتدای بزرگراه افریقا، ساختمان شماره ۱ بنیاد مستضعفان، طبقه ۱۴
  • تلفن : ۸۶۰۸۸۳۹۸ - ۰۲۱
  • فکس :۸۶۰۸۸۳۹۲ -۰۲۱
  • پست الکترونیک : info@sedcompany.ir