مجموع عمومی سالانه شرکت نفت بهران برگزار شد/تقسیم 2020 ریال سود به ازای هر سهم

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت بهران با مشارکت افزون بر 68 درصد سهامداران این شرکت در سالن همایش هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
مجموع عمومی سالانه شرکت نفت بهران برگزار شد/تقسیم 2020 ریال سود به ازای هر سهم

به گزارش روابط عمومی هلدینگ انرژی گستر سینا، مهندس اسعد عزیزی در مجمع عادی سالیانه شرکت نفت بهران که صبح امروز (شنبه) 11 تیر ماه جاری در هتل پارسیان آزادی با حضور سهامداران این شرکت برگزار شد، اظهار کرد: در بخش منابع انسانی در سال 1400 تحولات زیادی داشتیم و نیروهای بااستعداد، جوان و نخبه‌ای را استخدام کرده‌ایم.

وی افزود: شرکت نفت بهران در آستانه 60 سالگی فعالیت خود به سر می‌برد و به همین دلیل مرتب در حال بازسازی، نوسازی و بروز رسانی است و در همین ارتباط قراردادهای همکاری خوبی با شرکت‌های دانش بنیان منعقد شده است.

افزایش 100 میلیون لیتر به ظرفیت بهران در سال 1400

مدیرعامل شرکت نفت بهران با بیان اینکه تغییر سبد کسب و کار شرکت به خوبی در حال انجام است گفت: با طرح توازن ظرفیت، بالغ بر 100 میلیون لیتر به ظرفیت بهران اضافه و سه خط یک تا 5 لیتری ویژه بازار داخلی نیز در سال 1400 راه‌اندازی شد.

عزیری ادامه داد: در پالایشگاه شوشتر نیز ظرفیت تولید را افزایش دادیم و امیدوارم صادرات خوبی داشته باشیم.

وی همچنین از جایگزینی ظروف پلاستیکی به جای فلزی به منظور جلوگیری از تقلب خبر داد و گفت: خوشبختانه هر ساله در تولید و فروش نه تنها از اهداف تعریف شده عبور کردیم بلکه موفق شدیم رکوردهای جدیدی نیز به ثبت برسانیم.

مدیرعامل شرکت نفت بهران افزود: در همین ارتباط، سال گذشته  143 میلیون دلار صادرات به بازارهای هدف مانند صربستان، ایتالیا، یونان، هند، مالزی و... داشتیم و برنامه‌ها برای بازارسازی همچنان ادامه خواهد داشت.

مهندس عزیزی با بیان اینکه  عملکرد تولید بهران در سال 1400 در مقایسه با سال 99 حدود 6 درصد رشد داشته است گفت: همچنین تولید روغن پایه در بهران در سال 1400 با 3 درصد رشد نسبت به سال ماقبل خود همراه بوده است.

مدیرعامل شرکت نفت بهران در ادامه با اشاره به رشد 2 درصدی فروش بهران در سال 1400 نسبت به سال 99 گفت: میزان فروش این شرکت در سال گذشته 64.000.000 میلیون ریال است.

وی مدیریت ارز، تورم و قرار دادها را از عمده‌ترین ریسک‌های نفت بهران خواند و افزود: شرکت نفت بهران با اتخاذ سیاست‌های مناسب فروش، بهینه‌سازی ترکیب سبد محصولات تولیدی، توسعه بازارهای جدید و افزایش قیمت محصولات صنعتی را رقم زد. ضمن اینکه هیات مدیره این شرکت تلاش دارد تا ضوابط قیمت‌گذاری، کنترل منابع و سایر هزینه ها را مدیریت کرده  تا منافع سهامداران را به صورت حداکثری حفظ کند.

اضافه شدن 30 محصول به سبد تولیدات بهران

مهندس عزیری با اشاره به رشد 87 درصدی ارزش فروش نفت بهران در پایان سال 1400 نسبت به سال 99 گفت: بهران با ثبت 114 هزار میلیارد ریال در سال 1400، رکورد جدیدی در درآمد فروش به دست آورد.

وی اضافه کرد: جمع دارایی‌های  شرکت نفت بهران در انتهای سال 1400 نسبت به انتهای سال مالی 1399 افزایش یافته که عمدتا از محل افزایش ارزش موجودی کالاها و رشد میزان صادرات به دست آمده است.

مدیرعامل شرکت نفت بهران سهم این شرکت از بازار داخلی روانکارها را 42 درصد خواند و گفت: در سال گذشته 30 محصول به سبد تولیدات نفت بهران اضافه شد و همچنین صادرات به عراق 135 درصد افزایش یافت. صادرات انواع روغن موتور به 7 مقصد انجام شده است.

مهندس عزیزی بار دیگر با اشاره به ارزش 143 میلیون دلاری صادرات بهران در سال گذشته گفت: این رقم، 76 درصد رشد نسبت به سال 99 را نشان می‌دهد و از 20 کشور مقصد صادراتی بهران، 5 کشور اروپایی هستند.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی مرکز بهران تک افزود: مرکز بهران تک در راستای توسعه رویکرد نوآوری و مشارکت با شرکت های دانش بنیان راه‌اندازی شد و به واسطه خرید داخلی از شرکت های دانش بنیان، خریدهای خارجی شرکت 9 درصد کاهش پیدا کرد.

در ادامه‌‌ی مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت بهران، پس از استماع گزارش حسابرس، به سوالات صاحبان سهام حاظر در مجمع پاسخ داده شد.

در انتها نیز با تصویب مجمع عمومی بهران، به ازای هر سهم، 2020 ریال معادل 202 تومان سود تقسیم شد.

کد خبر : ۵۰۵
کلیدواژه ها: شرکت نفت بهران، مجمع عمومی، مهندس عزیزی، سود سهام
تاریخ ویرایش خبر : ۱۱ تیر ۱۴۰۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

پیوندها

ارتباط با ما

  • میدان آرژانتین- ابتدای بزرگراه افریقا، ساختمان شماره ۱ بنیاد مستضعفان، طبقه ۱۴
  • تلفن : ۸۶۰۸۸۳۹۸ - ۰۲۱
  • فکس :۸۶۰۸۸۳۹۲ -۰۲۱
  • پست الکترونیک : info@sedcompany.ir